gelin ce damat yan yana duruyorlar

Çeyiz Hazırlamak Çok Emek İster

Evet düğününüzün nerede yapılacağını, nasıl bir gelinlik ya da damatlık giyeceğinizi, balayı için hangi ülkeye gideceğinizi hayal etmek güzel ama ona sıra gelmeden önce yapılacak çok fazla iş var. Mesela çeyiz hazırlamak gibi.

Evlilik, hayatımız boyunca aldığımız en önemli kararlardan yalnızca bir tanesi. Hayatımızı birleştireceğimiz kişiyi bulmak, onun evliliğe uygun olup olmadığını sorgulamak, ailemize anlatmak, görüşmeler, tanışmalar gibi birçok zorlu etap, bizi bir taraftan heyecanlandırırken bir taraftan da yorar.

Ama bu işin öyle bir etabı vardır ki, belki de en yorucu ve en çok yardıma ihtiyaç duyduğumuz kısmı odur. Ne mi, tabii ki çeyiz hazırlığı!

Çılgınca alışveriş yapmanız gerekirken yaklaşan düğünün stresi, herkesi mutlu etme çabası derken ufak tefek aksaklıklar kaçınılmaz olur bu dönemde. Biz de gözünüzden bir şeyin kaçmasını önlemek adına yardımımız dokunsun istedik ve çeyiz hazırlarken dikkat edeceğiniz 5 altın kuralı derledik.

Bernardo Flare 12 Kişilik Yemek Takımı

Mutlaka Bir Çeyiz Listeniz Olsun!

Bu madde belki de en önemlisi zira her işin başı öncelikleri ve ihtiyaçları doğru ve eksiksiz bir şekilde belirleyebilmek aslında. Hem bütçenizi sarsmadan hem de zamanınızdan çalmadan kaliteli bir çeyiz alışverişi yapmak istiyorsanız liste şart!

Bazen gelinler günlerini harcayabiliyor ve sonunda ellerinde hayal ettikleri çeyiz bile olmayabiliyor. Bu durumu önlemek için, ihtiyaçlarınızı ve almak istediklerinizi – hatta mümkünse markalarını dahi – listenize yazın. Göreceksiniz, çok işinize yarayacak.

Çeyiz Setlerine Tamamen Olumsuz Yaklaşmayın!

Birçok ihtiyacı tek bir pakette sunan çeyiz setleri, ilk bakışta içinize sinmiyor olabilir ama bazen bu setler belki de tam sizin istediğiniz biçimde hazırlanmış olabilir ve işinizi kolaylaştırabilir. Evet, dışarıdan görüntüsü kolaya kaçmak gibi duruyor fakat alacaklarınızın listesi elinizdeyken setin içini kontrol edip size uyup uymadığına bakmak bizce fena fikir sayılmaz!


Bu kampanyanın şimdilik sadece mağazalarda geçerli olduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim.

Bu konuda size yardımcı olacak örneklerden biri, Bernardo’nun en son çeyiz paketi kampanyası olan Dört Dörtlük Çeyiz Paketi. 2699 TL’den başlayan fiyatlarla, 12 kişilik yemek takımları, 6 kişilik yemek takımları, 12 kişilik çatal kaşık bıçak takımları ve 7 parça tencere setlerinden dilediğinizi seçerek oluşturabileceğiniz dörtlü çeyiz paketi, bu anlamda mutfağa dair önemli ihtiyaçları bir çırpıda karşılamanızı sağlıyor.

Bu kampanyanın şimdilik sadece mağazalarda geçerli olduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim.

Birçok İhtiyaca Aynı Anda Ulaşabileceğiniz Yerleri Tercih Edin!

Bazen vaktiniz dar olabilir ya da her eşyayı bambaşka yerlerden almak biraz daha fazla maliyetli olabilir. Bu gibi durumlar için yapacağınız en mantıklı seçim ise şu olabilir: Beyaz eşya, yatak örtüsü, halı ve perde gibi birbirinden bağımsız görünen pek çok şeye aynı anda ulaşabileceğiniz mağazaları tercih etmek. Bu yöntem birçok gelin adayı tarafından tercih edilmektedir. Ancak böyle bir yöntemi seçtiğiniz takdirde de yine kaliteli ve sağlıklı ürünler tercih ettiğinize özellikle dikkat edin.

Gözünüze Hoş Gelen Her Şeyi Çeyizinize Eklemekten Kaçının!

Özellikle ev dekorasyonunda işinize yarayacak bu yöntem çok önemli. Çünkü teşhir edilirken çok hoşunuza giden aksesuarlar, biblolar ya da şamdanlar aslında sizin kafanızdaki portfolyoya çok da uymayabilir.

Bernardo Paprika 7 Parça Granit Set

Mağazadaki duruşuna tam anlamıyla inanmak yerine, telefonunuzda tüm mobilyalarınızın bir adet fotoğrafı olsun ve alacağınız şeyi önce o fotoğraflar birlikte düşünün. Eğer hala içinize siniyorsa, o zaman buyurun, ürün sizindir!

Modanın Kurbanı Olmayın, Çeyiz Kişiye Özeldir!

Moda kurbanı olmak, çeyiz hazırlarken maalesef birçoğumuzun başına gelen bir talihsizliktir. Dönem içinde çok revaçta olan parçalar her zaman fonksiyonel ve sizi yansıtan eşyalar olmayabilir. Öncelikle bunu göz önünde bulundurmakta fayda var.

Satıcının özenle seçtiği sözcüklerle büyülenmek yerine kendi karakterinizi yansıtan mobilyaları bir araya getirirseniz yıllar sonra bile kullanacağınız, evladiyelik eşyalarınız olacaktır. Dikkat edin ve yalnızca siz ne istiyorsanız onu almaya odaklanın!

Evinizde pişecek taze ve lezzetli çayların hayaliyle…

Tüm yeni evlenecek çift adayları için büyük bir problem olan ve kâbuslara giren çeyiz hazırlığının aslında çok ufak püf noktaları olduğunu hatırlattık sizlere. Alışverişe çıkmadan önce liste oluşturmak, çeyiz setlerini ihtiyacınıza göre değerlendirmek ve aynı anda istediğiniz her şeye ulaşabileceğiniz mağazaları tercih etmek pek çok açıdan bu süreçte size yardımcı olacaktır.

Unutmadan, ne olursa olsun seçtiğiniz her şeyi kullanacak olan sizsiniz. Bu gibi bir durumda sizin isteğiniz çok daha önemli, bunu unutmadan yola çıkın!

Züccaciye ürünleri, yemek takımları, pişirme gereçleri ve mutfak aksesuarları anlamında ihtiyaç duyacağınız tüm ürünler içinse Bernardo mağazaları ya da bernardo.com.tr web sitesine uğramanız yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*